Čaje - Vodní dýmky / Tearoom-Shisha Lounge

Použití vodní dýmky - návod

 
Přinášíme Vám návod jak správně připravit vodní dýmku.
 
1. Do skleněné vázy vodní dýmky nalijete takové množství vody, aby po sestavení dýmky (spojení vázy s kovovým tělem dýmky) dosahovala voda 3 až 5 cm nad spodní okraj kovové trubice, která zakončuje tělo dýmky( viz červená linka na obrázku). Jako náplň vázy můžete pro zpestření do vody přidat trochu mléka pro zjemnění chuti, nebo led pro větší ochlazení kouře.
 

        

 

2. Když máte ve skleněné váze správné množství vody, můžete dýmku sestavit. Nejprve spojte skleněnou vázu s kovovým tělem tak, že tělo (trubici a spodní část s těsněním) zasunete lehce do vázy. Kroucením potom zasunete tělo do vázy co nejníže, zároveň tím dýmku utěsníte. Pokud vám jde spojování těla a vázy dýmky kvůli těsnění ztuha, navlhčete jej vodou.

Na kratší dřevěný konec hadice k dýmce navlečte malé silikonové těsnění (je součástí balení vodní dýmky). Pak hadici s těsněním zasuňte do bočního vývodu těla dýmky. Nyní vyzkoušejte, zda všechny spoje dobře těsní. Na otvor ve vrchní  části dýmky přitlačte dlaň a ústy natáhněte vzduch z hadice, jako by jste kouřili. Pokud ucítíte pod rukou tah a ve vodě neuvidíte bubliny, pak je vše v pořádku. Pokud ne, pečlivě překontrolujte všechny spoje, pravděpodobně vám do dýmky proniká vzduch. Když máte dýmku správně sestavenou, pokračujte dál.

 

 

 

3. Nachystejte si tabák a korunku k vodní dýmce. Rozdrobený tabák do korunky volně nasypte, obsah tabáku by měl dosahovat cca 3mm pod horní okraj korunky. Tabák nepěchujte, jinak bude dýmka špatně táhnout. Poté si nachystejte čtverec alobalu o velikosti cca 15 x 15 cm na zabalení korunky s tabákem. Zabalení proveďte následovně: položte alobal na korunku s tabákem a okraje alobalu přesahující přes hranu korunky ohněte a pevně přitlačte po celém obvodu korunky tak, aby alobal všude dobře přiléhal.  

 

 

4. Nakonec do alobalu tam, kde zakrývá tabák, udělejte 30 - 40 dírek ( dle velikosti korunky) malým ostrým předmětem, nejlépe špendlíkem nebo děrovačem. Místo alobalu můžete též použít sítko, které je součástí balení dýmky, avšak lepší zkušenosti máme s použitím alobalu.

 

 

5. Na vrchní část těla, kde jste rukou testovali neprodyšnost dýmky, navlečte silikonové těsnění (je součástí balení). Pak nasaďte připravenou korunku a opět kroucením dobře upevněte.

 

 

6. Konečně přichází na řadu samotné zapálení vodní dýmky. Pokud používáte rychlozápalné uhlí, tak: uchopte uhlík do kleštiček a zapalte jej sirkou nebo zapalovačem na okraji. Uhlík začne jiskřit. Počkejte, až se uhlík celý nažhaví - přestane jiskřit. Pak položte uhlík na korunku. Nikdy nepokládejte uhlík na korunku, dokud jiskří! Zkazí se pak chuť připraveného tabáku. Pokud používáte dřevěné uhlí tak: uhlík je třeba žhavit delší dobu, není možné jej zapálit sirkou nebo zapalovačem. Dá se žhavit v krbu, na plynovém sporáku (ale pozor, nutno použít sítko pod varné sklo) nebo na ohništi. Jakmile vidíte, že uhlík celý žhně, uchopte jej do kleštiček a položte na obal na korunce.

 

 

7. Jakmile vidíte, že uhlík celý žhně, uchopte jej do kleštiček a položte na obal na korunce. Nepokládejte na korunku uhlík, který není kompletně rozžhavený. 

 

 

8. A nyní je vodní dýmka připravená a můžete začít kouřit. Natáhněte ústy vzduch z hadice. Ve skleněné váze by měla voda kloktat a po 3 - 5 silnějších nadechnutích byste měli vidět stoupající dým a cítit chuť tabáku v ústech.

 

 

                                               

Kontakt

Čajovna Shisha, Tearoom - Shisha Lounge

cajovna.shisha@seznam.cz

Ocelářská 17, Praha 9 - Libeň
(111m od metra B Českomoravská)

Rezervace: +420 608 83 23 64

Pokud se nedovoláte, pošlete nám SMS s datem, hodinou plánovaného příchodu, počtem osob a vyčkejte na zpětné potvrzení.

Doporučujeme rezervaci míst nejlépe den předem.

Děkujeme za pochopení.

Vyhledávání

PO - NE    14:00 - 22:00

MO - SU    2:00 PM - 10:00 PM

 

Otevřeno 7 dní v týdnu.

Zavřeno pouze 24.12. a 31.12.

 

! Získejte slevu 10% !

© 2021 Čajovna Shisha. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode