Čaje - Vodní dýmky / Tea & Shisha Lounge

Když vodní dýmka špatně táhne

 
 
 

Stalo se to snad každému – pozvete na návštěvu své kamarády, slavnostně nachystáte pohoštění, vše probíhá jak má. V kapse máte zlatý hřeb večera – vodní dýmku. Jenže po pár minutách se začne připalovat, nebo špatně táhne. Z překvapení se stává trápení a vy se snažíte situaci zachránit. Jenže jak na to?

My z pražské čajovny Shisha Vám dáváme tyto rady:

Před použitím vodnici důkladně zkontrolujte, zejména těsnění, hadice a tělo dýmky musí pevně a neprodyšně sedět. Důležitá je čistota vázy, hadice, korunky.

Vázu vodní dýmky plníme čistou ledovou vodou do jejích 2/3 objemu. Dáte-li méně vody, dýmka nebude táhnout, dáte-li vody moc, může se stát, že utopíte tabák v korunce. Při plnění korunky dělají lidé často chybu, že tabák nedrobí na malé kousky, ale nahází ho do korunky ve větších kusech. To také způsobuje špatný tah a rychlé připalování tabáku. Neméně důležité je použití alobalu. Pokud máme možnost, kupujeme silnostěnný alobal, pokud máme tenký alobal, dáváme na korunku ve dvou vrstvách. Přesné a malé dírky nám zajistí použití děrovače, například od firmy Aladin.

Pokud se nám během kouření tabák přeci jen připaluje, použijeme distanční spirálu, která oddělí vzdálenost uhlíku od tabáku o 3-5 mm. Tarbuš, nebo-li závětrník použijeme na prvních 5 minut – díky akumulaci tepla tabák ve vodní dýmce rychleji zahřejeme. Poté je vhodné tarbuš sundat a použít na závěr, kdy uhlík dochází a my chceme s vodní dýmky dostat ještě trochu kouře. Velmi dobrou volbou je kombinace tabáku s minerálními kamínky, kdy plníme podle chuti, například půl na půl. Získáme tím výbornou chuť, dýmka není tak silná, má méně škodlivin a dobře táhne, uzavírá čajovník Jirka. 

 

© 2023 Čajovna Shisha. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode