Čaje - Vodní dýmky / Tea & Shisha Lounge

Jak čistit vodní dýmku

 
 
 
... aneb pravidelné čištění vodní dýmky a její údržba je základ!
 
Bez pravidelné údržby se z Vaší vodnice stane po čase troska, která už nebude plnit svou funkci tak dobře. 
 

Po každém použití 

Vylijeme vodu z vázy a tuto několikrát vypláchneme čistou vodou, řádně vymyjeme korunku a necháme vše vyschnout.  
 
1x za 10 použití 
 
Tělo vodní dýmky
Vyčistíme tělo vodní dýmky speciální tenkou štětkou tak, že ji namočíme ve vodě a opakovaně projedeme štětkou od začátku trubky po konec. Na závěr vypláchneme trubku sklenicí čisté vody a necháme vyschnout. Důležitá je kontrola ventilu, ten povolíme, vyjmeme kuličku a pročistíme tenkým drátkem otvor.
 
Hadice vodní dýmky
Hadici (šlauch) je potřeba propláchnout. Napustíme jej vodou tak, že jeden konec hadice držíme ucpaný a do druhého napouštíme vodu. Poté s hadicí několikrát zaklepeme ve vzduchu či o zem. Následně vypustíme špinavou vodu, hadici propláchneme a necháme vyschnout. (nejlépe pověsit do vzduchu, aby zbytková voda vykapala) Pro kvalitní požitek z používání vodní dýmky doporučujeme používat silikonové hadice, které se tolik nezanášejí a daleko snáze se udržují čisté.
 
Korunka vodní dýmky
Vymyjeme vodou, tenkým drátkem či štětečkem pročistíme její dírky a znovu vypláchneme.
 
Váza vodní dýmky
Karafu napustíme vodou do jejích 2/3 objemu. Vezmeme speciální štětku určenou k čištění vázy (široká) a vázu pročistíme. Lze přidat pár kapek jaru na nádobí. Poté několikanásobně vypláchneme čistou vodou. Ve váze se hromadí nečistoty a plísně, proto je údržba nezbytná. Znečištěná váza vodní dýmky může znehodnotit chuť tabáku!
 
Nebojte se zeptat!
V čajovnách Shisha dbáme na pravidelnou údržbu a čistění vodních dýmek a máme zkušenosti, rádi Vám tedy s čímkoliv poradíme.
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 

© 2023 Čajovna Shisha. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode